KRAJOWE FORUM NA RZECZ TERAPII CHORÓB RZADKICH

Krajowe Forum ORPHAN Bez kategorii 15. edycja kampanii edukacyjnej „Choroby rzadkie”

15. edycja kampanii edukacyjnej „Choroby rzadkie”

„Dziś na łamach Dziennika Gazety Prawnej online, Medonet, newsletter’u Medexpress oraz portalu www.chorobyrzadkie.com ukazała się kolejna – 15. edycja kampanii edukacyjnej „Choroby rzadkie”, wydawana z ramienia wydawnictwa MediaPlanet. Publikacja jest zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Chorób rzadkich.

Projekt otrzymał patronat i wsparcie merytoryczne Krajowego Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich ORPHAN oraz Federacji Pacjentów Polskich.

Oprócz innych ciekawych treści znajdziecie tam Państwo również wywiad z prezesem KFO Stanisławem Maćkowiakiem.

Nadrzędnym celem kampanii jest budowanie świadomości na temat objawów, ścieżki diagnostycznej, jak i terapii chorób rzadkich. Wspólnie z partnerami merytorycznymi poruszono kwestie dotyczące innowacyjnego leczenia i dostępu do niego w Polsce.

Wraz z ekspertami i samymi chorymi przedstawiono sytuacje polskich pacjentów.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Related Post

Serdecznie zapraszamy na debaty poświęcone chorobom rzadkim w ramach Forum Ekonomicznego w Karpaczu na Forum Zdrowia 2023.Serdecznie zapraszamy na debaty poświęcone chorobom rzadkim w ramach Forum Ekonomicznego w Karpaczu na Forum Zdrowia 2023.

KFO organizuje panel dyskusyjny pt. „Choroby rzadkie: systemowe rozwiązania i ich realizacja” Na panelu zostaną omówione: Wdrażanie Planu dla Chorób Rzadkich. Fundusz Medyczny. Nowelizacja ustawy refundacyjnej. Kierunki rozwoju technologii stosowanych

Skip to content