Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2023

 

Serdecznie dziękujemy za liczny udział w debatach poświęconych chorobom rzadkim w ramach Forum Ekonomicznego w Karpaczu na Forum Zdrowia 2023.

 

W dniu 07.09.2023 na Forum Ochrony Zdrowia na Forum Ekonomicznym 2023 w Karpaczu z inicjatywy KFO odbył się już tradycyjnie Okrągły Stół dla Chorób Rzadkich.
Na panelu został przedstawiony Raport z III Audytu Krajowego Forum ORPHAN. Jest to trzecia edycja pomiaru potrzeb pacjentów z chorobami rzadkimi w Polsce w zakresie dostępu do technologii medycznych (diagnostyki, leków, wyrobów) oraz optymalizacji modelu opieki. Audyt KFO już niedługo będzie dostępny na naszej stronie internetowej.

Po porannych dyskusjach w Okrągłym Stole dla Chorób Rzadkich odbył się panel systemowy „Choroby rzadkie: systemowe rozwiązania i ich realizacja”. Wraz z Ministrem Zdrowia oraz czołowymi ekspertami w chorobach rzadkich rozmawiano o wdrażaniu Planu dla Chorób Rzadkich, Funduszu Medycznym, nowelizacji ustawy refundacyjnej oraz o kierunkach rozwoju technologii stosowanych w terapii chorób rzadkich.

Po raz kolejny zaznaczyliśmy obecność chorób rzadkich na tym dużym międzynarodowym wydarzeniu. Prezes Stanisław Maćkowiak po raz kolejny podkreślił jak wielką szansą dla pacjentów jest Plan dla Chorób Rzadkich. Już niedługo zostanie uruchomiona platforma o chorobach rzadkich, a zgodnie z wypowiedziami ekspertów, prace w innych obszarach zapisanych w Planie są również w zaawansowanym stadium.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia poniżej. 

 

Strona wydarzenia http://rzadkiechoroby-karpacz.org

Materiały do pobrania: AGENDA_Karpacz_2023.pdf